ملاتونین و نقش آن در کمک به درمان بی‌خوابی

بدون دیدگاه

 

 

 

مکمل ملاتونین راهی آسان برای بهبود کیفیت خواب و سریعتر به خواب رفتن است. 1-5 میلی گرم در حدود 30-60 دقیقه قبل از رفتن به رختخواب مصرف کنید.

ملاتونین یک هورمون کلیدی در خواب است که به مغز شما می گوید چه موقع وقت استراحت و خوابیدن است مکمل های ملاتونین یک کمک خواب بسیار محبوب هستند.

ملاتونین که اغلب برای درمان بی خوابی استفاده می شود ، یکی از آسانترین راهها برای سریع خوابیدن است (در یک مطالعه ، مصرف 2 میلی گرم ملاتونین قبل از خواب باعث بهبود کیفیت خواب و انرژی روز بعد و کمک به افراد در خواب سریعتر می شود).

در مطالعه دیگری ، نیمی از گروه سریعتر به خواب رفتند و 15 درصد ، کیفیت خواب خود را بهبود بخشیدند. علاوه بر این ، هیچ اثر صرفنظر کردن از مصرف، در هیچ یک از مطالعات فوق گزارش نشده است.

ملاتونین همچنین هنگام مسافرت و تنظیم خواب در یک منطقه زمانی جدید مفید است ، زیرا به ریتم شبانه روزی بدن شما کمک می کند تا به حالت عادی برگردد

در بعضی از کشورها برای خرید ملاتونین، به نسخه نیاز دارید. در برخی دیگر ، ملاتونین به طور گسترده در فروشگاه ها یا داروخانه های آنلاین موجود است. شما می توانید آن را حدود 1-5 میلی گرم و 30-60 دقیقه قبل از خواب مصرف کنید.

برای ارزیابی تحمل خود، با دوز کم شروع کنید و سپس در صورت لزوم آن را به آرامی افزایش دهید. از آنجا که ملاتونین ممکن است حالت شیمیایی مغز را تغییر دهد ، توصیه می شود قبل از استفاده با یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی مشورت کنید.

همچنین اگر در فکر استفاده از ملاتونین به عنوان کمک کننده در خواب  برای کودک خود هستید ، باید با پزشک صحبت کنید ، زیرا استفاده طولانی مدت از این مکمل در کودکان بخوبی مطالعه نشده است.

 

نوشتهٔ پیشین
مکمل‌هایی برای خواب آرام‌تر
نوشتهٔ بعدی
دمای مناسب خواب

پست های مرتبط

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست